zestawy kominkowe

Kominek w domu to jeden z najskuteczniejszych metod na polepszenie humoru, jak jesienny czas nadszedł a wieczory stają się długie i zimne. Chcesz zaprosić do swoich wnętrz pomarańczowepłomienie? Koniecznie przeczytaj mój przewodnik.
Kominek w domu to nie tylko klimatyczny smaczek, ale przede wszystkimbardzo chciane źródło ciepła. Chociaż kominki na ogół kojarzą się z domami jednorodzinnymi, dobudowanie niektórych struktur jest możliwe także w małych pomieszczeniach w bloku.
Decydując się na dobudowanie kominka pokojowego, powinno się przede wszystkimzaplanować, czy będzie on spełniał wyłącznie funkcję dekoracyjną ozdobną , czy ma dodatkowo także nagrzewać inne pomieszczenia , dystrybuując ciepłe powietrze przewodami wentylacyjnymi albo nagrzewając wodę w grzejnikach C.O. W zależności od tego trzeba sprawdzić parametry mocy grzewczej kominka. Jeśli ma on być jednym z zasadniczych źródeł ciepła w domu, jego moc powinna być duża.
Jeśli kominek w domu ma spełniać jedynie funkcję dekoracyjną, możemy wybraćpropozycję z otwartym paleniskiem– tradycyjną i bez wątpienia tańszą w postawieniu. Kominki tego rodzaju, na ogół murowane, nagrzewają powietrze w swoim niedalekim otoczeniu. Zysk ciepła wynosi ale raptem ok. 22%, ponieważ większa część ciepła ucieka przez komin. Z pobudek ekonomicznych jest to zatem mniej oszczędne podejście.

See more at: http://zestaw-kominkowy.pl/

solv
ith