Dzięki czemu możemy się pozbyć opryszczki?

Opryszczka na ustach to zmora nie tylko kobiet ale także mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może uwidocznić się w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd tudzież nieładny wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV i jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, a wnikliwie Herpes simplex virus to wirus, jaki powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest relatywnie powszechne zaś w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje żaden przepis na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, że jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę należy kurować oraz starać się o to, aby nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus częstokroć zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

Jak pozbyć się opryszczki?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu lub przecieranie cebulą może prowokować rozproszenie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką przystoi wszcząć od chwili wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd czy pieczenie skóry. Aby zminimalizować czas trwania infekcji trzeba stosować preparaty wysuszające a chroniące przed nawrotem choroby. Warto zwrócić uwagę, czy maść na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na wyciszenie wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje nagminność występowania opryszczki, a możliwe że nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.

Profilaktyka, czyli jak zadbać o wargi narażone na infekcję.

Niestety w dalszym ciągu nie istnieje metoda na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy aktualnie pracują nad szczepionką przeciwko wirusowi HSV. Do tego czasu można zadbać o wsparcie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje ryzyko wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest również krem przeciwko opryszczce Spirularin, który chroni usta przed szkodliwymi czynnikami tj. światło uv a również przed zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, zawierający naturalne składniki (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje zagrożenie wystąpienia infekcji oraz dba o odpowiednie nawilżenie ust.

Wp-cosmetics.pl

solv
ith