Czy powinno się wydawać pieniądze na strony internetowe drogie

W ocenie badań 92% ktajowych przedsiębiorców używa internetu lecz tylko 54% firm ma własną witrynę internetową. Jak więc zrobić stronę internetową, która pozyska możliwych konsumentów? Co trzeba zrobić, zanim umówimy się na spotkanie z agencją interaktywną?
strony internetowe interaktywna zajawka firmy – pierwsze spotkanie z możliwym klientem, dlatego też trzeba wywrzeć dobre wrażenie. Witryna internetowa to narzędzie, które ma powiększyć profity spółki.
daje nam to możliwość na tworzenie swojego wizerunku w internecie, na przedstawianie swoich zrealizowanych projektów.
Witryna internetowa konkurencji może posłużyć nam za inspirację, w związku z tym wskazane jest obejrzeć jak wyglądają ich strony, zanotować sobie, co nam się podoba. Witryna ma przyciągać wzrok i być prosta w obsłudze, tak aby klient bez trudu zdołał wyczytać pożądane informacje i ewentualnie łatwo zamówić usługę. Należy pamiętać, by strona internetowa ma być robiona pod kątem klienta.
Ważna jest grafika, więc dodatkową rzeczą jest wybór zdjęć, czy strona internetowa ma być prosta, elegancka, poważna czy nowoczesna. Wybór grafiki dobieramy pod firmę – tzn. czym się zajmuje i jak chce pozyskiwać kontrahentów.
Aby przygotować stronę potrzebne są materiały: logotyp, treści, fotografie. Te materiały trzeba zebrać jak najszybciej, by później nie spowalniać prac nad stworzeniem witryny. Wpisy na stronę warto zoptymalizować pod kątem pozycjonowania w wynikach organicznych.
Istotną kwestią jest również czy witryna internetowa ma być tworzona także pod kątem urządzeń mobilnych, czyli smartfony i tablety.
Dobrze wykonana strona internetowa powinna:
Mieć system zarządzania treścią,
wyszukiwarkę
Powiadamiać o polityce cookies
Być jasna i prosta w użytkowaniu
Strony internetowe są narzędziem wspomagającym firmę, w związku z tym musi być prosta do odszukania w wyszukiwarkach, przede wszystkim w Google, oraz co jakiś czas aktualizowana: dodawanie nowych wpisów, nowych towarów, projektów, referencji. Te działania wpłyną na większe przychody przedsiębiorstwa.
Autor: http://coffeeine.pl

solv
ith