Co to jest dom energooszczędny?

Co to jest dom energooszczędny?

Zacznijmy może od tego iż domy energooszczędne są jak sama określenie wskazuje budowlą oszczędną, w taki sposób iż domy te pochłaniają począwszy od czterech do pięciu poziomów mniejsze ilości energii potrzebnej do rozgrzania naszego domu inaczej niż zwyczajne domy jednorodzinne przy czym kosztują one tylko zaledwie od 5% do 6% więcej aniżeli zwyczajne domy, a jeszcze 4 lata temu były o 10% droższe od zwyczajnych murowanych domów, przez lata intratność w skali oszczędności jeśli chodzi o budowle tych że domów się zwiększa, coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Podwyżki cen energii użytkowej, które co roku widujemy coraz bardziej zachęcają nas do budowy tychże domostw, które to mają na celu obniżke tych różnic. Domy energooszczędne zużywają energię na poziomie 30-70 kWh/m²/rok w czasie gdy zwyczajne domy zużywają ok. 150kWh/m²/rok.

Domy energooszczędne są domami, które między innymi:

• Mają zagwarantowaną nadzwyczaj dobrą izolację termiczną zewnętrznych przegród stolarskich,
• Nie posiadają nieomal całkowity brak mostków termicznych,
• Mają sprawny całokształt wentylacji pokojów w naszym domu,
• Posiadają instalację grzewczą o nader wysokiej jakości wykonania.

Dodatkowo domy energooszczędne

zużywają niesłychanie małą dawkę energii elektrycznej w eksploatacji, dzieje się to z powodu jak najbardziej ukróconego do minimum zużycia prądu z oświetlenia a także z urządzeń elektrycznych. To w ogóle powoduje na dodatek znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery takich jak dwutlenek węgla itd. tudzież zaś stara się on używać jak największej ilości energii odnawialnej jak promienie słoneczne, wiatr czy również energia gruntowa.
Nasza firma multicomfort zajmuje się profesjonalnym projektowaniem praz budową domów energooszczędnych, gwarantujemy państwu naszą jakość oraz niezawodność. Nasze domy energooszczędne są bezkonkurencyjne!

solv
ith